نخستین رویداد ملی مدارس آینده

نخستین رویداد ملی مدارس آینده با هدف توجه به فناوری های دانش بنیان در ساخت مدارس و محیط های یادگیری؛ فردا(سه شنبه 20 دی ماه 1401) برگزار می شود.

سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با مشارکت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در راستای اجرایی نمودن شعار سال ۱۴۰۱(تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین) «نخستین رویداد ملی مدارس آینده» را با محوریت توجه به فناوری‌های دانش بنیان در ساخت مدارس و محیط‌های یادگیری برگزار می‌نماید.

نخستین رویداد ملی مدارس آینده در راستای اجرایی نمودن شعار سال ۱۴۰۱ مقام معظم رهبری (مدظله العالی) (تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین) و بر مبنای اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه زیرنظام «تأمین فضا، تجهیزات و فناوری» با همکاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و بنیاد برکت ستاد اجرای فرمان حضرت امام (ره) در روز سه شنبه مورخ بيستم دي ماه برگزار می‌شود.

«نخستین رویداد ملی مدارس آینده» با محوریت نقش فناوری‌های نو در فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی و با هدف شناسایی فناوری و دانش روز در ساخت فضاهای آموزشی در جهت حمایت از طرح‌های برگزیده و اجرای طرح‌های منتخب رویداد در مدارس آینده برگزار می‌شود.

این رویداد در دو بخش "محیط کالبدی فضاهای آموزشی" و " تجهیزات و فناوری‌های آموزشی(نرم افزار / سخت افزار) در مدارس آینده" و با مشارکت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان، شرکت‌های مهندسین مشاور، محققان و صاحبان ایده و مراکز تحقیقاتی - آموزشی برگزار گردید.

شرکت کنندگانی که در محورهای هفت­گانه فراخوان این رویداد بزرگ طرح‌های خود را ارائه نمودند ضمن نمایش کار خود در نمایشگاه حاشیه نشست، به تبیین طرح در نشست رسمی می‌پردازند.

سند تحول بنیادین