زن با نگاه فاطمه(ص) عنوان گرفت

درود خداوند و فرشتگان و حاملان عرش او و همه آفریدگان بر آن گوهر قدسی باد که قالب انسانی یافت. آن صورت نفس کلّی، فیض بخش عوالم عقلانی، پاره حقیقت نبوی، سرآمد نگاه انوار علوی، سرچشمه های اسرار فاطمی، رهایی یافته و رهایی دهنده دوستدارانش از آتش دوزخ، میوه درخت یقین، بانوی بانوان دو عالم، شناخته ارج و ناشناخته مزار، روشنیِ چشم رسول و زهرای پاک بتول.

امروز در تیرگی دنیای مادی که معنویت گمشده بشر و راهیابی انسان به سر منزل مقصود امری بس دشوار است، توجه به شعاع نورانی حق و حقیقت که در آینه وجود اهل بیت (ع) و در رأس آنها وجود مقدس حضرت زهرا(س) پرتو انداخته و به جامعه انسانی رسیده، راهی مطمئن برای نیل به رستگاری است.

حضرت زهرا (س) نمونه بارز مطالبه گری همراه با حیا، ادب و جدیت هستند و این خصوصیت را به شکل بارز و نمایان در زندگی ایشان، حضرت زینب(س) طلایه دار کربلای حسینی است و زن با نگاه فاطمه(ص) عنوان گرفت.

 خطبه حضرت زهرا(س) در مسجد کوفه نمونه بارز مطالبه گری یک زن شجاع و پاکدامن در تاریخ است.

 توجه به شخصیت نورانی حضرت فاطمه (س) که حجت خدا بر ائمه معصومین(ع) بوده و برای همه آحاد مرد و زن مسلمان و هر انسان جویای حقیقت سرمایه ارزشمندی که قادر است انسانیت را از غبار اوهام و انحرافات رهایی بخشد و او را به سر منزل مقصود رهنمون گردد.

روز ولادت چنین بانوی والایی که به شایسته ترین وجه از سوی حضرت امام خمینی(ره) به عنوان روز زن و روز مادر نامیده شد؛ جهت گیری بی نقص آن امام همام را در معرفی مسیر تعالی به بانوان نشان می دهد.

در حقیقت میلاد پربرکت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) بهانه ای است برای قدردانی از همراهان همیشگی، زنان و مادرانی که در کنار نقش پراهمیت خود در خانواده دوشادوش مردان در جامعه گام برمی دارند. مادرانی که شهدای راه حق و فضیلت از دامان آنان رو به سوی شهادت گام برداشتند تا پرچم عزت، شرف و مردانگی برای همیشه در اهتزاز بماند.

سالروز میلاد خجسته حضرت فاطمه زهرا(س)، سرور بانوان عالم ،کوثر قرآن، همتای امیر مومنان(ع) و الگوی بی بدیل بشریت و بزرگداشت مقام و منزلت زن و روز مادر، تبریک و تهنیت عرض می کنیم.