وزیر آموزش و پرورش:

آماده سازی نقشه راه سند تحول بنیادین و اجرای مدرسه‌ای سند به صورت ویژه در حال پیگیری است

وزیر آموزش و پرورش گفت: فرصت خدمت در شورای عالی آموزش و پرورش یک فرصت با بابرکت و با اهمیت در راستای تحقق وظایف راهبردی این شورا است

به گزارش روابط‌ عمومی شورای عالی آموزش و پرورش؛ هزار و سی و چهارمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با حضور وزیر آموزش و پرورش، دبیرکل شورای عالی و سایر اعضای آن برگزار شدرضا مرادصحرایی، وزیر آموزش و پرورش در این جلسه گفت: آماده سازی نقشه راه سند تحول بنیادین و اجرای مدرسه‌ای سند به صورت ویژه مدنظر بوده و در حال پیگیری است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شورای عالی آموزش و پرورش دارای ۲۲ عضو است، افزود: سه نفر از اعضای شورای عالی باید به انتخاب شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش از میان معلمان و مدیران باشد که اکنون این کار محقق شده است.

وزیر آموزش و پرورش در این جلسه، تصریح کرد: حساسیت نسبت به انتخاب افراد اهیمت بسیار دارد چراکه انتظار داریم ارتباط با بدنه آموزش و پرورش به ویژه در مدرسه را برقرار نماید.

وی تاکید کرد: فرصت خدمت در شورای عالی آموزش و پرورش یک فرصت با بابرکت و با اهمیت در راستای تحقق وظایف راهبردی این شورا است.صحرایی با تاکید بر اهمیت وظایف شورای عالی آموزش و پرورش، گفت: اهتمام جدی در راستای تحقق مصوبات شورای عالی در مجموعه وزارت آموزش و پرورش وجود دارد.

صحرايي در ادامه، افزود: نباید نگاه سیاسی به آموزش و پرورش وجود داشته باشد و در این دولت از این مسائل پرهیز شده است.

عضو کابینه دولت مردمی در ادامه، گفت: باید تلاش کرد به جای تصمیم گیری افراد، قانون در حوزه مسائل آموزش و پرورش تصمیم بگیرد که این مسئله قطعا موجب رشد و بالندگی نظام تعلیم و تربیت در کشور خواهد شد.

وی با اشاره به وظایف این شورای، تصریح کرد: شورای عالی آموزش و پرورش باید اتاق فکر مجموعه نظام تعلیم و تربیت در حوزه مسائل گوناگون آن، باشد.

وزیر آموزش و پرورش در پایان، افزود: مسئله ارتباط نظام مهارت آموزی وزارت آموزش و پرورش با مهارت آموزی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بسیار مهم بوده و انتظار می رود شورای عالی آموزش و پرورش بدنبال راه حل منطقی و مطلوب برای این دست از مسائل باشد

محمود امانی دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در ابتدای جلسه این شورا با تبریک میلاد خجسته حضرت مهدی عجل الله فرجه الشریف گفت ؛ روند انتخاب اعضای جدید شورای عالی آموزش و پرورش با توجه به ضرورت هماهنگی با نهادها و دستگاه های عضو شورا برای معرفی اعضای جدید خود و حساسیت های قانونی که در این مورد وجود دارد، کمی طولانی شد.

وی افزود: خدا را شاکریم که این امر مهم به سر انجام رسید و جلسه شورای عالی با حضور اعضای جدید تشکیل شد..امانی تاکید کرد: اعضای شورای‌عالی آموزش و پرورش بازوی توانمند و تاثیرگذار این شورا هستند که هر کدام به نوبه خود در تصمیم سازی و تصمیم گیری برای نظام تعلیم و تربیت نقش موثری دارند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: در اینجا جا دارد از زحمات، همراهی و همکاری اعضای محترم قبلی این شورا تشکر و قدردانی نمایم که برای نظام تعلیم و تربیت مسولانه پای کار بودند و برای اعضای جدید که از افراد برجسته و صاحب نظر این حوزه هستند آرزوی موفقیت و بهروزی از درگاه خداوند متعال دارم و امیدوارم با حضور این عزیزان بتوانیم مسایل و موضوعات مربوط به آموزس و پرورش را برطرف نموده و برای شکوفایی آن کام برداریم.

در ادامه این جلسه اعضای شورای عالی آموزش و پرورش نقطه نظرات خود را درباره مسائل و موضوعات مختلف آموزش و پرورش از جمله: لزوم تهیه و تدوین طرح جامع نیروی انسانی آموزش و پرورش, استفاده بهینه از توانمندی و کارایی نیروی انسانی آموزش و پرورش، لزوم تاسیس سازمان نظام معلمی، افزایش سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی کشور، نظارت مستمر بر حسن اجرای قوانین و مقررات آموزش و پرورش، اجرای آیین نامه مهارت آموزی دانش آموزان، تشکیل معاونت اقتصادی آموزش و پرورش، کیفیت بخشی محتوای آموزشی و کتب درسی، جذب و به کارگیری نیروی انسانی ماهر و متخصص آموزسی و پرورشی، تامین فضا امکانات و تجهیزات مورد نیاز آموزش و پرورش و غیره را بیان کردند.